Uz jauno sezonu ar JAUNIEM SPĒKIEM!

Straujiem soļiem tuvojas 2021./2022.gada “Optibet” telpu futbola Virslīgas sezona, kurā šogad piedalīsies 10 komandas, no 7 dažādām Latvijas pilsētām. Aktīvi sezonai sākuši gatavoties arī mūsu kluba spēlētāji galvenā trenera Igora Dacko vadībā, aizvadot aktīvu sagatavošanās posmu. Mūsu komandas rindas šogad papildinājuši vairāki spēcīgi jaunie spēlētāji, kas solās būt nopietns pastiprinājums gaidāmajai sezonai. Uz savu dzimto klubu pēc 2 gadu pārtraukuma no FC Petrow komandas atgriezies Germans Matjušenko, tāpat klubam pievienojušies brāļi Artūrs un Aleksandrs Kuļešovi no FK RABA vienības un Emīls Drakša no RSU/Dobele komandas. Vārtsargu līniju šogad pastiprinās Artjoms Kovaļevskis, kas arī pievienojies mūsu klubam no FC Petrow vienības. Šajā rakstā ļausim vairāk iepazīties ar mūsu jaunajiem spēlētājiem, kuri ir atbildējuši uz sekojošiem jautājumiem:

  • Kā nonāci futbolā un telpu futbolā?

  • Kas ir 3 svarīgākās lietas futbolistam?

  • Kāds uz šo brīdi ir atmiņā paliekošākais mirklis no Tavas futbolista karjeras?

  • Kāpēc tieši izvēlējies “FK NIKARS” vienību un ko sagaidi no kluba un sevis jaunajā sezonā?

Germans Matjušenko


Kā nonāci futbolā un telpu futbolā?


Droši vien kā visi pārējie futbolisti, sāku spēlēt futbolu pagalmā un pēc tam 7 gadu vecumā vecāki mani aizveda uz manu pirmo futbola treniņu. Futbolā notrenējos līdz 12 gadu vecumam, tad sāku spēlēt florbolu. Tā sanāca, ka 18 gadu vecumā mani uzaicināja uz pirmo telpu futbola treniņu pie Sportima/Nikars komandas (Tajā brīdī FK Nikars otrā komanda). Pierādot sevi treniņos, pēc mēneša radās iespēja pievienoties FK NIKARS pirmajai komandai.


Kas ir 3 svarīgākās lietas futbolistam?


Grūti izcelt tikai trīs lietas, bet droši vien, ka tās ir: disciplīna, neatlaidība un uzturs.


Disciplīna - ļoti svarīga gan treniņa laikā, gan ārpus. Nevar izlaist nevienu treniņu, tikai tad būs rezultāts, ko mēs vēlamies sasniegt! Tāpat arī treniņa laikā - jātrenējas ar maksimālu atdevi un jādara viss ko pieprasa treneris.


Neatlaidība - lai sasniegtu kādu mērķi, ir jāiet līdz galam. Pat tad, kad negribas vai tad, kad nesanāk, ir jānāk uz treniņu un pienāks brīdis, kad viss sāks izdoties.

Uzturs - ne tikai futbolistiem, bet arī citiem sportistiem, lai progresētu vajag pievērst uzmanību uzturam. Tam jābūt sabalansētam, lai nodrošinātu nepieciešamo enerģijas un vitamīnu daudzumu organismam.


Kāds uz šo brīdi ir atmiņā paliekošākais mirklis no Tavas futbolista karjeras?


Pavisam noteikti tā ir 2018./2019.gada sezona, kad es biju FK Nikars komandas sastāvā un komanda uzvarēja Latvijas telpu futbola virslīgā!


Kāpēc tieši izvēlējies “FK NIKARS” vienību un ko sagaidi no kluba un sevis jaunajā sezonā?


Man patīk kluba filozofija un komanda kopumā. Es domāju, ka visi, kuri šobrīd ir komandā, gan spēlētāji, gan treneri, gan personāls, sagaida tikai vienu - uzvaru katrā spēlē un vēlas pacelt kausu virs galvas sezonas beigās.Artūrs Kuļešovs


Kā nonāci futbolā un telpu futbolā?


Futbolā nonācu 11 gadu vecumā, kas pēc futbolistu standartiem skaitās diezgan vēlu. Bērnībā tika izmēģināti daudzi sporta veidi, sākot ar peldēšanu līdz pat austrumu cīņām, taču vienmēr bija degsme pēc futbola - patika skatīties lielāko turnīru sacensības, kas iedvesmoja pašam uzsākt treniņus. Telpu futbolā nonācu 17 gadu vecumā, FK Raba vienībā, kur tieši pamatus ielika treneris Artūrs Šketovs.


Kas ir 3 svarīgākās lietas futbolistam?


Kā pirmo lietu uzteikšu “čempiona raksturu”, kas ir ļoti svarīgs jebkura sporta veida pārstāvim. Vēlme nepadoties, cīnīties vienmēr līdz pēdējam. Kā otro punktu iezīmēšu spēju kontrolēt savas emocijas. Laukumā mēdz būt dažādas situācijas, tāpēc prasme valdīt pār savām emocijām un saglabāt vēsu prātu vienmēr ir priekšrocība. Kā trešo lietu izceltu nebaidīšanos kļūdīties. Nekļūdās tikai tie, kas neko nedara vai neriskē, tāpēc kļūdīties ir cilvēcīgi un no tām vienmēr var mācīties un izvilkt sev svarīgākās lietas. Nav jābaidās uzņemties iniciatīvu, nav jābaidās uzņemties atbildību svarīgos brīžos. Tas ļoti palīdz nostiprināt ticību un pārliecību savos spēkos.


Kāds uz šo brīdi ir atmiņā paliekošākais mirklis no Tavas futbolista karjeras?


Līdz šim spilgtākais mirklis noteikti ir pērnās sezonas izcīnītais čempiontituls, kurš man nāca ļoti ilgi, savā septītajā sezonā tas beidzot izdevās ar iepriekšējo klubu FK Raba. Neaprakstāmas un neaizmirstamas emocijas, kam tālāk sekoja pirmais starts Čempionu līgā, kur tika iegūta ļoti vērtīga pieredze.


Kāpēc tieši izvēlējies “FK NIKARS” vienību un ko sagaidi no kluba un sevis jaunajā sezonā?


FK Nikars, jo tā ir ambicioza komanda, kura veido kvalitatīvi spēlētāji. Domāju, ka priekš attīstības un izaugsmes pārmaiņas ir nepieciešamas. Tā teikt, izkāpt no komforta zonas, ļauties jauniem izaicinājumiem un iegūt jaunas emocijas. Sagaidu no kluba produktīvu sezonu. Lai neteiktu daudz, mērķi ir augstākie.Aleksandrs Kuļešovs


Kā nonāci futbolā un telpu futbolā?


Futbolu sāku spēlēt 11 gadu vecumā. Pirms tam bija apmeklēta peldēšana, cīņas sporta veids - aikido, taču visvairāk iepatikās futbols un nonācu - RFS komandā. Komanda tika izvēlēta tuvāk dzīvesvietai un tā sākās futbola gaitas.


Telpu futbolā nonācu vairāku apstākļu sakritību dēļ. Mūsu lielā futbola komanda izjuka un nācās meklēt kaut ko jaunu. Domājām par citu komandu. Bija aicinājums no trenera -Alekseja Lavrenova pamēģināt sevi telpu futbolā, kas likās interesanti. Pie tam sanāca tā, ka tēvs pazina Rabas galveno treneri - Artūru Šketovu un pakonsultējoties ar viņu, aizgājām ar brāli uz pārbaudēm, kas noveda pie tā, ka palikām un sākām trenēties.


Kas ir 3 svarīgākās lietas futbolistam?


Pašdisciplīna, motivācija/vēlme augt un attīstīties un psiholoģija.


Ar pašdisciplīnu domāju - apmeklēt treniņus, neatlaidīgi trenēties.


Neapstāties pie sasniegtā, turpināt augt un izzināt sava sporta veida nianses, lai varētu sasniegt augstākus mērķus. Tas ir noteikti darbs ar sevi individuāli - jāatrod sevī motivācija, vēlme sasniegt labus rezultātus.


Ar psiholoģiju domāju, ka sportā tas noteikti ir ļoti būtiski - būt mentāli gatavam. Sagatavot sevi augšupejām un kritumiem. Tikt pāri dažādiem pavērsieniem, epizodēm, jo sports ir emociju karuselis - azarts, adrenalīns, eiforija, bēdas, pārdzīvojumi un prieks. Jābūt gatavam gan pozitīviem, gan ne tik pozitīviem brīžiem.


Kāds uz šo brīdi ir atmiņā paliekošākais mirklis no Tavas futbolista karjeras?


Manuprāt, tas ir uzvarēts Latvijas čempionāts telpu futbola virslīgā. Tas nāca ilgi, grūti, bet pagājušajā sezonā mēs to izdarījām.

Protams, spēles/uzvaras izlasē ir īpašas, jo tiek pārstāvēta sava valsts, taču uzvara Latvijas čempionāta virslīgā bija salīdzinoši nesen, tādēļ uz šo brīdi vēlos izcelt to mirkli.


Kāpēc tieši izvēlējies “FK NIKARS” vienību un ko sagaidi no kluba un sevis jaunajā sezonā?


Manuprāt, tā ir ļoti perspektīva komanda, protams, ar zināmu vārdu telpu futbolā. Zināju, ka komandu pārstāv spēcīgi spēlētāji - zinoši, apmācīti, ar pieredzi, kā arī jauni un mērķtiecīgi džeki. Izvēlējos šo komandu, jo domāju, ka šajā komandā var iegūt jaunas zināšanas, sajūtas un emocijas.


Domāju, ka ar šo komandu spēsim sastādīt konkurenci visām komandām, kā arī cīnīties par čempionāta pirmo vietu. No sevis varu pateikt, ka centīšos palīdzēt sasniegt komandai visaugstākos mērķus.Emīls Draška


Kā nonāci futbolā un telpu futbolā?


Telpu futbolā nonācu pavisam nejauši. Pirms 8 gadiem biju tikko beidzis spēlēt lielo futbolu, un uzreiz sapratu, ka bez sporta nevarēšu ilgi izturēt. Tādēļ nolēmu pieņemt jaunu izaicinājumu. Sanāca dabūt Gunta Apīņa telefona numuru. Pats piezvanīju, un tā arī nonācu savā pirmajā telpu futbola komandā "Garāža".


Kas ir 3 svarīgākās lietas futbolistam?


Futbolistam vissvarīgākās lietas ir tehnika, fiziskā sagatavotība un taktiskā domāšana. Šie visi trīs elementi lieliski papildina viens otru un ļauj kļūt par labu telpu futbolistu. Manuprāt, šie trīs elementi vislabāk raksturo labu telpu futbolistu.


Kāds uz šo brīdi ir atmiņā paliekošākais mirklis no Tavas futbolista karjeras?


Man visvairāk atmiņā palikusi 2018./2019. gada sezona, kad ar RSU komandu vinnējām 1.līgas čempionātu un iekļuvām Latvijas telpu futbola virslīgā.


Kāpēc tieši izvēlējies “FK NIKARS” vienību un ko sagaidi no kluba un sevis jaunajā sezonā?


"FK Nikars" ir titulētākā Latvijas telpu futbola komanda. Tādēļ uzskatu, ka spēlēt tieši šajā komanda ir katra telpu futbolista sapnis. Vēlos pierādīt sev, ka spēju būt daļa no šīs organizācijas un palīdzēt komandai sasniegt visaugstāko mērķi - kļūt par Latvijas telpu futbola čempioniem.Artjoms Kovaļevskis


Kā nonāci futbolā un telpu futbolā?


No bērnības sapņoju kļūt par futbolistu, kad man uzdāvināja bumbu sapratu, ka dzīvē bez futbola nevarēšu.


Kas ir 3 svarīgākās lietas futbolistam?


Raksturs - būs daudz grūti brīži, kuros vajadzēs sevi pierādīt un nedrīkstēs nolaist rokas.

Disciplīna - nepieciešama nopietna attieksme un apziņa, ka katrs treniņš ir solis uz priekšu, katrs izlaistais treniņš - divi soļi atpakaļ.

Vēlme - vēlme kļūt par futbolistu un vēlme kļūst labākam katru treniņu.


Kāds uz šo brīdi ir atmiņā paliekošākais mirklis no Tavas futbolista karjeras?


Kad 2012.gadā bija spēle pret RFS Latvijas čempionāta finālā, kur pēc pirmā puslaika bijām vadība 2-0, bet spēles beigās neveiksmīgi bijām ielaiduši trīs vārtus un zaudējam 2-3.


Kāpēc tieši izvēlējies “FK NIKARS” vienību un ko sagaidi no kluba un sevis jaunajā sezonā?


Izvēlējos FK NIKARS, jo vēlos sevi pilnveidot un attīstīties kā spēlētājs.