Titulētākais Latvijas telpu futbola treneris - Orlando Duarte - paviesojies futbola skolā "Nikars"

Februāra pirmajās brīvdienās Latvijā viesojās visu laiku titulētākais Latvijas telpu futbola treneris Orlando Duarte, kurš 7 gadu garumā palīdzējis kaldināt futbola kluba "Nikars" panākumus kā Latvijā, tā starptautiskajā arēnā. Īsās vizītes laikā Orlando paguva apmeklēt U-7 un U-9 komandu nodarbības, kā arī paviesojās 1. līgas FK Nikars/Ghetto komandas treniņā un klātienē vēroja 1. līgas spēli.


Malkojot kafiju pirms izbraukšanas uz lidostu, mēs mazliet aprunājāmies ar Orlando par telpu futbolu, viņa viesošanos Latvijā, starpību starp Polijas un Latvijas telpu futbolu, kā arī futbola skolas "Nikars" perspektīvi nākotnē.


Orlando, saki, kādēļ esi ieradies šajās brīvdienās Latvijā?


Lai satiktu savus draugus, izbaudītu kopā būšanu un apmeklētu mūsu futbola skolas "Nikars" treniņus.


Vai turpini sekot līdzi Latvijas telpu futbola Virslīgai? Ja seko, vai vari izcelt kādu komandu vai spēlētājus?


Jā, sekoju gandrīz 7 gadus. Neskatoties uz manu aizbraukšanu, man ir palikusi cieša saikne ar Latviju. Saistībā ar futbola kluba izcelšanu, tad droši varu teikt, ka mans klubs bija, ir un būs "Nikars", bet runājot par kāda konkrēta spēlētāja atzīmēšanu, tad man nepatīk izcelt individuālos sasniegumus, jo telpu futbols ir kolektīva spēle. Neviens nav augstāks par komandas darbu.

Saki, vai vari salīdzināt telpu futbolu Latvijā un Polijā, nosaucot plusus un mīnuss katrā no valstīm?

Polijā es varu atrast lielāku entuziasmu par telpu futbolu, kā arī augstāku zināšanu līmeni. Ar pareizu darbu un mērķtiecīgām personām pie Latvijas telpu futbola attīstības stūres, Latvijā situācija uzlabosies. Jau tagad Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) savu darbu dara labi, taču runājot par jauniešiem, tad no manu skatu punkta - sezonai jābūt garākai, teiksim telpu futbola sezonai jābūt organizētai līdzīgi kā klasiskajā futbolā, tas ir, 9-10 mēnešu sacensību posms jeb tā saucamā "sezona", kura piesātināta ar daudz spēlēm, turnīriem un citām sacensībām kurās netiek skaitīti punkti, bet vienkārši izbaudīts sportaveids kopā ar saviem vienaudžiem, draugiem un vecākiem. Savukārt, 12-13 gadu vecumā jaunietim jādod izvēles iespējas starp šiem sportaveidiem - klasiskais futbols vai telpu futbols. Un tikai tad jāskaita punkti un jārada konkurenci.


Viesojoties Latvijā, paguvi apmeklēt Futbola skolas "Nikars" jauno futbolistu treniņus, kā arī klātienē vēroji FK Nikars/Ghetto spēli 1. līgā. Kādas ir Tavas domas un komentāri par šī brīža "Nikars" attīstību un nākotnes perspektīvi?

Tiek veikts izcils darbs saistībā ar futbola skolu. Šis darbs nākotnē noteikti nesīs savus augļus un es ceru kā arī vēlos, lai ar savu entuziasmu un aizrautību jūs varētu rast jaunus ceļus uz lielisku klubu tāpat kā tas bija līdz šim.


Kādas iespējas Tu redzi kā telpu futbols var mijiedarbīboties un papildināt klasisko futbolu, un otrādāk?

Es uzskatu, ka futbola skolām un akadēmijām jāsniedz zināšanas abos sporta veidos vienlaicīgi. Kā sacīju iepriekš, bērniem jāizbauda futbols un jāiegūst zināšanas, bet vēlāk, kad tie paaugās, jādod izvēles iespējas ar kuru sportaveidu nodarboties tālāk, kurš patīk vairāk - klasiskais futbols vai telpu futbols. Kopā ar treneru, pedagogu palīdzību izvēlē var būt vienkārša, jo ja bērnam būs sacensībām un notikumiem bagātas sezonas viņu sporta veidā, tad izvēle būs acīmredzama.

Varbūt ir kādi motivācijas vārdi topošajiem vai esošajiem telpu futbolistiem?


Viegli vārdi, līdzīgi kā viss mūsu dzīvē. Darot kaut ko, tas ir jādara labi, bet nedarot to labi, labāk nedarīt to vispār un šis darbs jāveic ar entuziasmu un aizrautību. Ja jūs patiešām to vēlaties, tad nekad nepadodieties un izturieties ar cieņu pret citiem. Neatkarīgi vai tas ir telpu futbols vai tā kāda cita svarīga lieta jūsu dzīvē, tā nevar būt līdzīga mazai lauku saimniecībai. Tai jābūt atvērtai telpai, kurā katrs var ieņemt savu vietu un palīdzēt šai lietai attīstīties un augt.