top of page

Intervija ar FK NIKARS galveno treneri Igoru Dacko

Virslīgas sezona ir atsākusies ar divām pārliecinošām uzvarām mūsu komandas izpildījumā, tāpēc tikai loģiski, ka aicinājām uz interviju komandas galveno treneri Igoru Dacko, lai uzzinātu kā treneris vērtē sezonas sākumu, kādi ir mērķi komandai un kā kopumā treneris vērtē čempionāta jauno formātu.


1. Kā kopumā vērtē sezonas sākumu komandas izpildījumā?


Sezonas sākumu kopumā vērtēju kā izdevušos un pietiekami veiksmīgu, taču objektīvi paskatoties varam redzēt gan pozitīvas, gan ne tik pozitīvas lietas. Pozitīvais noteikti ir tas, ka izdevies atjaunot komandas sastāvu un veiksmīgi iesaistīt jaunos spēlētājus kā treniņprocesā tā arī spēlēs, tāpat izdevies izcīnīt uzvaras visās spēlēs, kuras esam aizvadījuši. Kā lielāko mīnusi varu minēt to, ka Konstantīns Zabarovskis ir iedzīvojies traumā, novēlo ātru atveseļošanos.


2. Kā vērtē komandas koplektāciju salīdzinājumā ar pagājušo gadu?


Ja mēs paskatamies uz komandas komplektāciju, tad viennozīmi ir izdevies paveikt vairākus būtiskus uzdevumus. Pirmkārt, sastāvs kopumā ir kļuvis kvalitatīvāks, ko sekmējusi jaunu spēlētāju piesaiste un pāgājušajā gadā iegūtā pieredze. Otrkārt, esam ļoti atjaunojuši sastāvu, iesaistot vairākus jaunos spēlētajus, kuru līmenis ir pietiekami konkurētspējīgs jau šobrīd.


3. Komandā šogad arī ir daudz gados jauni spēlētāji, vai vari pastāstīt par šiem spēlētājiem, kāda loma paredzēta jaunajiem spēlētājiem?


Viens no komandas mērķiem ir panākt to, lai komandā spēlētu jauni, ambiciozi spēlētāji, kuri ir gatavi dod ieguldījumu komandas kopēju uzdevumu izpildē. Pieredzējušajiem spēlētējiem ir uzdevums atbalstīt jaunos spēlētājus un palīdzēt tiem. Šie ir uzdevumi, kuri, manuprāt, nesīs rezultātu.


4. Kā vērtē to, čempionātam klāt pievienojušās vairākas reğionu komandas? Kura varētu sasniegt visaugstāko rezultātu?


Domāju, ka tas ir liels pluss, ka ir augusi reģionālo komandu pārstāvniecība. Jo vairāk būs komandu no dažādām Latvijas pilsētām, jo interesantāks būs čempionāts un tas palīdzēs telpu futbola attīstībai. Manuprāt, jebkura komanda šogad var pārsteigt, kā piemēru varu minēt FK Nīca/OtankiMill un FC Petrow/Jelgava spēli, kur Nīcas komandai izdevās izcīnīt uzvaru.


5. Kas šogad ir čempionāta favorīti, kura komanda varētu pārsteigt čempionāta gaitā?


Vērtējot šī brīža situāciju un komandu komplektācijas, manuprāt, galvenie favorīti ir FK NIKARS, FS PETROW/JELGAVA, FK RABA UN FK JĒKABPILS LŪŠI/OŠUKALNS, taču kā jau minēju iepriekš, pārsteigumu var sagādāt jebkura komanda, tāpat priekšā ir pāreju logs, kurā var notikt interesantas pārejas.


6. Kā vērtē kluba organizāciju, vai klubs attīstās?


Mūsu kluba organizāciju vērtēju kā labu un uz attīstību vērstu, varu tikai pateikt lielu paldies tiem, kas palīdz Nikaram attīstīties.


7. Sestdien (04.12) gaidāma spēle ar FC Petrow, ko vari teikt par šo komandu, kā gatavosieties spēlei?


Gaidāmo pretinieku vērtēju kā labi organizētu komandu ar labu komplektāciju, domāju, ka šī komanda ir viena no favorītēm čempionātā. Gatavosimies pēc iepriekš sastādītā plāna un gaidām interesantu cīņu sestdien.

bottom of page