FS Nikars U-9 un U-15 komandas aizvada starptautiskos turnīrus Mārupē un Tallinā

1. un 2. februārī Igaunijas pilsētā Tallinā norisinājās starptautiskais un plaši zināmais turnīrs "Reval Cup", kur savu dalību pieteica arī FS "Nikars" U-15 komanda. Turnīrā piedalijās 16 komandas no Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas. Savukārt, 2. un 3. februārī FS "Nikars" U-9 komanda devās uz Mārupi, kur pieņēma dalību starptautiskajā turnīrā "Mārupes Ziemas kauss 2020", kur kopā savā starpā sacentās 16 komandas no Latvijas un Lietuvas.

"Reval Cup" turnīrā U-15 komanda tika ielozēta pēc spēka vienlīdzīgā grupā, kurā teorētiski jebkura komanda varēja uzvarēt jebkuru, bet diemžēl grupas stadijā nācās samierināties ar 3. vietu un tālāko turnīra daļu spēlēt par 9.-12. vietu. Pateicoties divām pārliecinošām uzvarām, spējām izcīnīt 9. vietu. Kā komentēja komandas galvenais treneris Lauris Hincenbergs:"Laba pieredze mūsu komandai gatavojoties klasiskā futbola sezonai."


U-15 "Reval Cup" spēļu rezultāti: Grupas stadija

FS Nikars 4-0 FC Espoo (Somija) - (Evertovskis, Helmanis, Stērninieks 2) FS Nikars 0-1 Älvsjö AIK (Zviedrija)

FS Nikars 0-2 JK Tammeka (Igaunija) Spēles par 9.-12. vietu FS Nikars 4-0 Vimsii MJRK (Igaunija) - (Helmanis, Evertovskis, Kurzemnieks, Keziks) FS Nikars 3-0 LTU (Somija) - (Stērninieks, Pavļenko 2)


FS "Nikars" U-9 komanda februāra pirmajās dienās devās uz Mārupi, kur starptautiskajā "Mārupes Ziemas kauss 2020" turnīrā spējusi izcīnīt 8. vietu 16. komandu konkurencē.


Pirmajā dienā tika izspēlētas grupu spēles. Savu pirmo spēli "FS Nikars" aizvadīja pret FA "Dainava" (LTU), kuru izdevās pārliecinoši uzvarēt ar rezultātu 3:0. Otrajā spēlē mūsu futbola skolas audzēkņi samēroja savus spēkus ar spēcīgo Ventspils OC komandu, kuru saspringtā spēlē izdevās uzvarēt ar rezultātu 1:0. Pēdējā grupas spēlē mūsu komanda devās kaujā pret FA "Žalgirietis" (LTU), šī spēle noteica, kura komanda turnīra turpinājumā cīnīsies par medaļām. Diemžēl, dinamiskā spēlē ar daudziem bīstamiem momentiem un lielisku vārtsarga spēli, tika piedzīvots minimāls zaudējums 0:1, kas nozīmēja, ka komanda turnīra otrajā dienā cīnīsies par 5-8.vietu.


Otrajā dienā "FS Nikars" komanda izskatījās nedaudz nogurusi pēc pirmās dienas, un pirmajā spēlē tika piedzīvots zaudējums 0:1 pret Mārupes SC. Aizvadot spēli par 7-8.vietu, komanda rādīja kvalitatīvu sniegumu, bet beigās piekāpās vēl vienai Mārupes SC komandai ar rezultātu 0:1. FS "Nikars" U9 komanda 16 komandu konkurencē izcīnīja 8.vietu un par komandas vērtīgāko spēlētāju turnīrā tika atzīts komandas vārtsargs Igors Mališs.


Trenera komentārs:

"Kopumā pozitīvi vērtēju mūsu dalību šajā turnīrā un pats svarīgākais, ka guvām lielisku pieredzi. Nedaudz pietrūka, lai sasniegtu vēl augstāku rezultātu, tomēr, manuprāt, rezultāti šajā vecumā nav galvenais un vēlos pateikties komandai par pašatdevi! Jāatzīst, ka šis turnīrs bija liels izaicinājums priekš mūsu komandas, jo turnīrā spēlējām ar bumbu, kas paredzēta lielajam futbolam, bet ikdienā telpās mēs trenējamies ar telpu futbola bumbām, nevis bumbām, kas ir domātas lielajam futbolam, un man ar nožēlu ir jāatzīst, ka daudzas komandas un pat futbola akadēmijas turpina īstenot šo praksi, neapzinoties, cik ļoti tas ietekmē treniņu procesa kvalitāti. Domāju, ka pēc turnīra katram mūsu komandas spēlētājam un to vecākiem ir skaidrs, ka spēlētājiem ir cītīgi jānāk uz treniņiem, lai mēs turpinātu mūsu straujo attīstību. Paldies vecākiem, kas atrada laiku un bija ieradušies atbalstīt savas atvases!"